Anasayfa

6.ULUSLARARASI SINIRSIZ DOSTLUK YARI MARATONU

20 Haziran 2021

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Genel Bilgiler

TUYUB Derneği tarafından organize edilen 6.Uluslararası Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu, 20 Haziran 2021 Pazar günü saat 09:00’da start alacaktır.

6.Sınırsız Dostluk Yarı Maratonuna katılım 01.01.2021-21.05.2021 tarihleri arası 125TL ( Edirne Belediyesi ile yapılan işbirliği çerçevesinde ÇEVRE VE SIFIR ATIK Teması kapsamında sporcu kayıt ücretlerinin 25TL’lik kısmı Edirne Belediyesi Tarafından Karşılanmaktadır.) ücretli olup 1000 kişilik kontenjanla sınırlıdır. Başvurular internet sitesi üzerinden alınacaktır.

Başvuru Tarihi
08.01.2021 tarihinden itibaren kayıt olunabilir.

Göğüs Numaraları:
19 Haziran 2021 Cumartesi günü 12:00 – 18:00 saatleri arasında Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde kurulacak olan 6.Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu stantlarında katılımcılara göğüs numarası ve sporcu kitleri verilecektir. Göğüs numarası, yine stantlarda verilecek olan 4 adet çengelli iğne ile formanın göğüs bölümüne tutturulmalıdır.

Zamanlama Çipi: 
Çipler göğüs numarasının arkasına yapışık olarak gelecektir.

VALİLİK İZNİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Kurallar

Katılım Şartları

18 yaşını dolduran herkes koşuya katılabilir.

Katılımcı sayısı

 • 6.Uluslararası Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu parkurları 1000 kişi ile sınırlıdır.

Kurallar

6.Uluslararası Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu bir koşu organizasyonu olup, kedi, köpek gibi hayvanlar ve bisiklet, motosiklet, paten, ya da herhangi bir başka tekerlekli araçla katılıma izin verilmez. Katılımcıların, organizasyona uygun spor giysilerle gelmeleri gerekmektedir.

Parkurlar

Edirne Kastanies Arasındadır.

Mesafe

 • 21K
 • 10K

Kayıt Ücretleri

6.Uluslararası Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu Katılım Bedeli 100TL’dir. Normal Kayıt ücreti olan 125TL’nin 25TL’si .Edirne Belediyesi ile yapılan işbirliği çerçevesinde ÇEVRE VE SIFIR ATIK Teması kapsamında Belediyesi Tarafından Karşılanmaktadır.

Program

19 Haziran 2021 Cumartesi

12:30 – 17:30 Koşu kitlerinin teslimi – Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü

20 Haziran 2021 Pazar

08:30    Start noktasında toplanma

09:00 6.Uluslararası Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu Start

12:00 Koşu Parkuru Kapanışı

13:00 Ödül Töreni

Ödüller

Kategoriler

Genel Klasman Erkekler /Kadınlar Kürsüleri

Yaş Kategorileri Erkekler +35,+40,+45,+50,+55,+60,+65,+70,+75,+80 Kürsüleri

Yaş Kategorileri Kadınlar +35,+40,+45,+50,+55,+60,+65,+70 Kürsüleri

Paralimpik Erkekler/Kadınlar Kürsüleri

Takımlar Kürsüsü

Hediyeler

Kayıt esnasında her katılımcıya teknik koşu t-shirt’u ve çanta verilir.
Başarı ile bitiş çizgisine ulaşan her sporcu anı madalyası kazanır.

Genel Klasman ve Yaş Gruplarında kürsüye çıkan sporcular özel kupa ile ödüllendirilirler.

21.K   MARATON GENEL KLASMAN KADINLAR VE ERKEKLER
1.ye  1000 tl
2.ye  750 tl
3.ye  500 tl
10 K GENEL KLASMAN KADINLAR VE ERKEKLER
1.ye  800 tl
2.ye  600 tl
3.ye  400 tl

Parkur Rekorları

Kadınlar

Erkekler

Bilgi Bankası

COVID19 ÖNLEMLERİ

PANDEMİ SONRASI ÖNLEMLERİ

 • Yarışmacıların kit çantası-göğüs numarası dağıtım alanına gelirken yüz maskesi kullanmaları, %70 ve üzeri alkol içerikli dezenfektanını ve şahsi özel kalemini yanında getirmesi zorunlu olup aksi durumda dağıtım alanına alınmayacaktır. 
 • Yarışma, başlangıç dalgaları (start wave) sistemi ile yapılacaktır.  20-30 sporcudan oluşan başlangıç kutuları oluşturulup 1-2 dakika aralıklarla start verilecektir.
 • Başlangıç grupları organizasyonun belirlemiş olduğu randevu atama saatlerine göre yapılacaktır. Katılımcılar için belirlenen randevu saati sporcu ile paylaşılacaktır. Katılımcılar randevu saatine uymak zorundadırlar.
 • Yarış ve kit alanına kendi aracınızla gelmeniz sosyal mesafe kuralları açısından önerilmektedir.
 • Yarış alanında ateş ölçümü yapılacaktır. Vücut sıcaklığı yüksek çıkan katılımcılar en yakın sağlık kurumuna yönlendirileceklerdir.
 • Sporcular organizasyon tarafından kendilerine belirtilen başlama saatinden 10 dakika önce başlangıç kutusunda olmalıdır. 
 • Sağlık önlemleriyle ilgili talimatlara sporcular ve katılımcılar uymak zorundadır.
 • Yüz maskelerinin kullanılması başlangıç alanında, yarışın ilk metrelerinde, yarış ulaşım servislerinde zorunludur.
 • Katılımcıların yarış öncesinde, sırasında ve sonrasında her alanda düzenlenmiş mesafeye saygı gösterilmesi gerekmektedir.
 • Koşucular birbirlerini geçerken izin istemeli ve yavaş olanlar daha hızlı koşucular için yana çekilip yol vermelidir.
 • Bu belgede yazan kural ve öneriler T.C. Sağlık Bakanlığı’nın COVID-19 önlemleri doğrultusunda alacağı yeni kararlara bağlı olarak güncellenecektir. Sağlık politikalarına ilişkin özel kurallara, izlenecek belirli düzenlemelere ve etkinlikten önce karar verilebilecek değişikliklere ilişkin, web sitesi ve sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde takip ediniz.

DUYARLILIĞINIZ İÇİN  TEŞEKKÜR  EDERİZ.

Ulaşım

Yarışma Alanı : 
Edirne Merkez Selimiye Camii Yanı

Yarış Koordinatörü

ÖNDER AKDAĞ (Organizasyonla ilgili öneri, şikayet veya sorunlarınızla ilgili iletişim bölümündeki mail adresine (info@racetiming.com.tr) mail atmanızı rica ederiz.)

 

Etkinlik Tarihçesi

Türk Yunan Bulgar Dostluk Grubu Derneği 10 Temmuz 2013 tarihinde Edirne’de kurulmuştur. , faaliyetine başladığı günden bu yana geçen 5 yıllık sürede, komşu üç ülke ile ilişkileri geliştirmek, kültürel etkileşimi arttırmak ve dostluğa katkı sağlamak için faliyetlerde bulunmaktadır.
Bu faliyetlerinin en başında, derneğimizin organizasyonu olan Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu, her yıl geleneksel olarak gerçekleşmekteyiz.2019 yılı icin10 km parkuruda eklenerek organizasyon daha katılımcı hale getirilmiştir  Bu organizasyonu Gençlik ve Spor Bakanlığı, Atletizm Federasyonu, Edirne Valiliği, Edirne Belediyesi, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, , Trakya Üniversitesi, Türk Kızılayı, Genel Kurmay Başkanlığı ve diğer kurum ve kuruluşların desteğiyle gerçekleştirmekteyiz. 2019  5.kez yapılan   Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu 1000 atletin katılımıyla dostluk, kardeşlik ve barış temasıyla koşuldu
5.ULUSLARARASI SINIRSIZ DOSTLUK YARI MARATONUNUN STARTI 200 ENGELLİ ÖZEL ÇOÇUKLARIMIZLA VERİLEREK BU KONUDA FARKINDALIK YARATILMIŞTIR  VE ETKİNLİK  [AA] ANADOLU AJANSI TARAFINDAN ULUSAL VE ULUSLARARASI TV KANALLARINA  ACIK CANLI YAYINLANMIŞTIR..Ayrıca her yıl olduğu gibi bu yılda  Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yapmış olduğumuz ortak çalışma sonucunda 06-12 yaş aralığındaki çocukları kapsayan 500 öğrencinin katılımıyla çocuk atletizmine de yer verilmiştir. Çocuk atletizmi parkuru maratonun START noktasından başlayarak, Selimiye Camii’sinin etrafında bir çember çizerek FINISH noktasında bitirilmiştir etkinliğe katılan cocuklar  Edirne gençlik spor il müdürlüğü  tarafından anı madalyası ile ödüllendirilmişlerdir.
Önder Akdağ
Dernek Başkanı

Parkurlar

10KM

Mesafe: 10 Km
Koşu başlama tarihi ve saati: 20 Haziran 2021, Saat: 09:00
Katılımcı sayısı: 1000
Koşu Parkuru : Edirne-Kastanies (Yunanistan)

Koşu Start/Finish: Edirne Selimiye Camii Meydanı

Süre: 3 saat

21KM

Mesafe: 21.1 Km
Koşu başlama tarihi ve saati: 20 Haziran 2021, Saat: 09:00
Katılımcı sayısı: 1000
Koşu Parkuru : Edirne-Kastanies (Yunanistan)

Koşu Start/Finish: Edirne Selimiye Camii Meydanı

Süre: 3 saat

Sponsorlar

Diğer Sponsorlar

Destekçiler

İletişim

Bize aşağıdaki e-mail adresinden ulaşabilirsiniz.(Organizasyonla ilgili öneri, şikayet veya sorunlarınızla ilgili e-mail adresine mail atmanızı rica ederiz. En Kısa Sürede e-mail’inize cevap verilecektir.)